Phantom VII dospěl ke svému konci

Generální ředitel automobilky Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös oznámil, že stávající Phantom vstoupil rokem 2016 do poslední fáze své výroby. Toto oznámení přišlo vzápětí po novince, že Rolls-Royce Motor Cars začala testovat zcela novou hliníkovou architekturu pro všechny budoucí vozy značky Rolls-Royce, které budou vstupovat na trh začátkem roku 2018. Oznámil rovněž, že modely Phantom Coupé ani Drophead Coupé nebudou v budoucnu obnoveny. Tyto dva velkolepé modely Phantomu ukončí svůj život speciální kolekcí pouhých padesáti velmi žádaných vozů s názvem Phantom Zenith Collection.

Stávající sedmá generace Phantomů se začala vyrábět v Goodwoodu před více než 13 lety a rychle se stala základem, na kterém bylo vystavěno znovuzrození automobilky Rolls-Royce Motor Cars. Phantom VII, velkolepý, elegantní a rychlý doklad snahy značky o ztělesnění skutečného super luxusu, se nyní blíží k ukončení své výroby.

Výroba skutečně posledního Phantomu Coupé a Drophead Coupé bude v Goodwoodu dokončena během listopadu tohoto roku. Tyto modely nebudou nahrazeny. Sběratelé po celém světě budou nadšeni, jakmile se dozví, že bude vyrobena spektakulární kolekce padesáti unikátních kupé a kabrioletů zvaná Phantom Zenith Collection na oslavu ukončení výroby těchto skutečně výjimečných vozů.

Tento rok vyrobí Rolls-Royce i poslední limuzíny Phantom VII.

Torsten Müller-Ötvös řekl: “Jsem pyšný a nadšený, že mohu oznámit, že přichází nový Phantom – soudobý a nádherný Phantom vylepšený nejnovějšími technologiemi a designovými inovacemi. Každý nový Phantom představuje v historii automobilismu historický a významný moment a my tvrdě pracujeme na zdokonalení Phantomu VIII.”

Rolls-Royce Motor Cars nastavila nové měřítko pro luxusní motorová vozidla v roce 2003, když uvedla na trh Phantom VII, vozidlo, které se stalo zosobněním jednoznačného přepychu po celých posledních 13 let. Během těchto let Rolls-Royce vytvořil mnoho fantastických Phantomů, které šokovaly svět svou krásou a předefinovaným pojetím luxusního automobilizmu.

Nyní nadešel čas učinit další krok na této cestě za luxusem.

 

Phantom VII – Nadále určuje laťku luxusních vozidel, byť se připravuje opustit světovou scénu

I když se připravuje na odchod ze světové scény, bude Phantom VII nadále udávat směr luxusnímu automobilizmu díky omezenému okruhu sběratelských kusů, z nichž bude každý posledním ve své linii.

Jako význačný moment tohoto odchodu vytvoří individualizační divize Bespoke automobilky Rolls-Royce Motor Cars ukázky každého dosavadního modelu Phantom: Coupé, Drophead Coupé a Limousine. Současně se pracovníci, kteří vyrábějí každý jednotlivý vůz Rolls-Royce, který má sjet z linky v Goodwoodu, domově značky Rolls-Royce, již připravují na svědomitou práci na těchto speciálních posledních vozidlech.

 

Phantom Zenith Collection – Skutečný vrchol automobilové dokonalosti

První z těchto speciální kolekcí se bude jmenovat Phantom Zenith Collection a bude obsahovat skutečně poslední modely Phantom Coupé a Drophead Coupé, které si bude možné objednat u Rolls-Royce Motor Cars.

“Jak toto jméno slibuje, Phantom Zenith Collection bude představovat vrchol, to nejlepší svého druhu, nejvyšší standard, který lze dosáhnout a podle něhož bude každý souzen,” komentuje Giles Taylor, ředitel designu. “Bude to suma všech nejlepších charakteristik modelů Phantom Coupé a Drophead Coupé s několika málo překvapeními. Očekáváme velkou poptávku po těchto padesáti posledních vozech, protože už je nikdy nespatříme nikdy více.”

Překvapení bude zahrnovat tzv. Tailgate Hosting Area, laserem zhotovené zobrazení lokalit, kde byly projekty představeny - 100EX ve Villa D’Este a 101EX v Janově - na loketních opěrkách, individualizované ciferníky a speciální podobu ikonické sošky Spirit of Ecstasy. Každý zákazník obdrží i přenosné memento o svém nákupu, které ‘za peníze nekoupíš’, a vozy budou nabízeny v paletě nezapomenutelných barevných kombinací z historie značky Rolls-Royce.

 

Phantom VII – Návrat ikony automobilové dokonalosti

Uvedení sedmé generace Phantomů Rolls-Royce na trh 1. ledna roku 2003 znamenalo daleko víc než odhalení nového super luxusního vozu: představovalo znovuzrození nejslavnější světové značky luxusních automobilů v 21. století a první ukázku mistrovského díla, které se rychle prosadilo na vrcholu automobilové excellence tam, kde ostatní těžko chytají dech.

Po celých pět let pracovali konstruktéři, inženýři a řemeslníci zcela bez publicity na zrození vlajkové lodi automobilky Rolls-Royce motor car a špičkového výrobního závodu v Goodwoodu na jihu Anglie. Značka, která nesla na bedrech tíhu historie automobilismu a v budoucnu se toho od ní očekávalo velmi mnoho, tak dosáhla překvapivý úspěch, který neměl obdobu v automobilovém průmyslu.

Rolls-Royce Phantom se prosadil jako plnohodnotný držitel slavné sošky Spirit of Ecstasy již od samotného uvedení na trh. Od mříže chladiče Pantheon až po dlouhý zadní převis je design jednoznačně ve stylu Rolls-Royce. Z každého úhlu pohledu je patrný mohutný, ale elegantní vůz, který na silnici nenajde sobě rovného.

A od roku 2005 se začaly přidávat nové varianty Phantomu VII. Jako první přišel Phantom Extended Wheelbase, po němž v roce 2007 následoval skvostný luxusní kabriolet Phantom Drophead Coupé a pak v roce 2008 Phantom Coupé, exkluzivní cestovní automobil značky Rolls-Royce.

Všechny tyto nádherné vozy jsou nejen nadčasově přitažlivé, ale staly se i úhelnými kameny individualizační služby Bespoke, kterou Rolls-Royce vychází vstříc sofistikovaným požadavkům svých zákazníků a umožňuje jim přetvořit superlativního vozidlo v originální umělecké dílo. Každý Phantom, který dnes opouští domov značky Rolls-Royce v Goodwoodu, je individualizovaný neboli Bespoke. ‘Waterspeed’, ‘Aviator’, ‘Metropolitan’, ‘Maharajah’ a ‘Serenity’: to je několik málo jmen ikonických Bespoke Phantomů, které se dostaly do soukromých sbírek po celém světě a budou tam nadále žít po celá léta jako nejvíce milované vozy značky Rolls-Royce všech dob.