Rolls-Royce Ghost Series II byl vyhlášen ‘nejlepším super luxusním vozem na světě’ v prestižní anketě What Car? Awards

What Car? Awards stvrdil status automobilky Rolls-Royce Motor Cars jako tvůrce nejpřepychovějších motorových vozidel na světě a Ghost Series II Extended Wheelbase získal ocenění jako ‘Best Buy’ v kategorii £100,000+. Byla tak zpečetěna dekáda navlády automobilky Rolls-Royce Motor Cars v této prestižní třídě ankety What Car? Awards a druhé po sobě jdoucí vítězství pro Ghost Series II.

Při udělování ceny poukázali porotci ankety What Car? zejména na dynamiku modelu Ghost, když prohlásili: “Lehké přesné řízení umožňuje směrovat příď i při nejvyšších rychlostech, reakce pedálu se dá snadno modulovat a V12 se dvěma turbodmychadly poskytuje hladce výkon za lehkého klidného chodu, jak se na takový motor sluší.”

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel automobilky Rolls-Royce Motor Cars dodal: “Od uvedení na trh v roce 2009 hnal Ghost Rolls-Royce Motor Cars do nových výšin. Přitahuje velmi speciální skupinu těch nejdravějších a nejúspěšnějších podnikatelů na světě, které tento unikátní vůz láká moderní interpretací luxusu Rolls-Royce. Model Ghost Series II představuje kombinaci hlavních úspěchů v technologii se zásadním updatem podmanivého exteriéru vozidla. Reakce od zákazníků jsou nanejvýš pozitivní a mne nanejvýš těší, že s tím souhlasí i odborníci ze světa médií.”

Ocenění The What Car? následovalo po oznámení o zvýšení prodejů značky v UK v roce 2015, kde Ghost rázně upevňuje svou pozici jako super luxusní vůz u nové generace úspěšných britských podnikatelů. Tento rok budeme u otevření sedmého dealerství Rolls-Royce Motor Car ve Velké Británii na Cribbs Causeway v Bristolu a předávání prvních Dawnů, nejvíce společenského, nejkrásnějšího super luxusního kabrioletu kupé na světě, tamějším zákazníkům.

Vcelku vzato úspěch řady Ghost II významně přispěl k dominanci značky v segmentu super luxusních vozů od 200 000 eur.