Rolls-Royce Motor Cars slaví druhý nejvyšší rekord v prodejích za 112 let historie značky

 • Druhé nejvyšší prodeje značky za 112 let její historie.
 • 3785 vozů dodaných zákazníkům v roce 2015.
 • Rolls-Royce vládne v segmentu super luxusních vozů (+200 000 eur netto).
 • Skvostné výkony ve všech globálních regionech s výjimkou Číny.
 • Individualizace Bespoke na nejvyšší úrovni všech dob.
 • Tyto výsledky opět stvrdily Rolls-Royce jako nejlepšího výrobce super luxusního zboží na světě.
 • Na čele regionů je Severní Amerika, následuje Střední východ, Evropa, Asie a Tichomoří.
 • Největší individuální odbytiště jsou Spojené státy.
 • Rolls-Royce cars prodává vozy pomocí sítě 130 dealerů ve více než 50 zemích.
 • Nejlepším prodejcem se třetí rok po sobě stal dealer Rolls-Royce Motor Cars v Abu Dhabi.
 • 100 nových pracovních příležitostí vytvořených v roce 2015.
 • Rekord při náboru do učňovského programu Apprenticeship.
 • Středisko nových technologií a logistiky otevřené v Bognor Regis.
 •  Výrazné vestice do výrobního závodu připraveného na nové modely.

Automobilka Rolls-Royce Motor Cars s potěšením oznamuje, že v roce 2015 dosáhly její prodeje druhou nejvyšší úroveň zaznamenanou za její 112letou historii. Za poslední rok si zákazníci po celém světě objednali celkem 3785 mistrovsky řemeslně zhotovených motorových vozidel.

Generální ředidel Torsten Müller-Ötvös prohlásil: “2015 byl rok obrovských výzev pro celý průmysl luxusu. Jsem nesmírně pyšný na tento náš úspěch, který jsme dosáhli navzdory globální nejistotě. Prokázali jsme, že se vyplatila naše dlouhodobá strategie globálního, udržitelného a výnosného růstu a že jsme udrželi pozici celosvětového lídra mezi výrobci luxusního zboží. Pevně věřím ve skvělý rok 2016”.

Rekordní prodeje byly ohlášeny v Asii a Tichomoří (více než 13 %), na Středním východě (více než 4 %) a v Severní Americe (více než 6 %). Rekordní výsledky na individuálních trzích zahrnují Koreu (více než 73 %), Japonsko (více než 7%), Qatar (více než 21%), Rusko (více než 1%), UK (více než 2%) a USA (více než 7 %). Růst slibují další rozvíjející se , jako je Taiwan, Indonésie, Malajsie a Kazachstán. Nepříznivá situace, která měla v Číně negativní dopad na celý sektor luxusního zboží, neušetřila ani Rolls-Royce. Ve srovnání s rokem 2014 klesly prodeje v regionu o 54 %.

Prodeje byly poháněny trvalým úspěchem modelů z rodiny Wraith a Ghost, zatímco Phantom se v globálním měřítku drží jako vrcholný produkt a jako takový stvrzuje nadále svůj status coby nežádanějšího super luxusního zboží. V roce 2015 prodal Rolls-Royce opět více vozů v segmentu +200 000 eur netto než ostatní výrobci a udržel si tak na pozici, kterou nepopíratelně drží víc než posledních deset let.

V rámci tohoto úsilí značky o dlouhodobý udržitelný růst oznámil Rolls-Royce během roku 2015 otevření pěti nových dealerství. Celá dealerská síť tím nyní čítá 130 dealerů a další expanze je naplánována i na rok 2016: Nejlepším prodejcem se již třetí rok po sobě stal dealer Rolls-Royce Motor Cars v Abu Dhabi.

Tváří v tvář velkým výzvám globálního byznysového prostředí pokračovala automobilka Rolls-Royce Motor Cars neochvějně ve své strategii dlouhodobě udržitelného růstu. V září užasl celý trh nad novým kabrioletem kupé Rolls-Royce Dawn, který počtem předobjednávek překonal všechny rekordy, protože přitáhl ke značce mladší, více společensky založené generace úspěšných lidí. První vozy byly zákazníkům dodány ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Ve stejném měsíci dokončila automobilka fázi největší investice do budoucnosti značky dokončením svého nového Technologického a logistického centra (TLC) v Bognor Regisu. Toto účelové zařízení o rozloze 30 000 m2 bylo oficiálně otevřeno přesně dle harmonogramu 4. ledna 2016.

Během roku 2015 pokračovala rovněž významná výstavba a rozšiřování domovského závodu značky Rolls-Royce v Goodwoodu, kde automobilka vynaložila obrovské investice do nového jednolinkového výrobního systému, který se stal tahounem vysoce inovativní dlouhodobé výrobní strategie značky.

Rekordní počet zákazníků zaúkoloval designery a řemeslníky značky vytvořením unikátních individualizačních řešení vyjadřujících vkus a životní styl těchto osobností. Téměř každý Phantom, Ghost a Wraith, který v roce 2015 opustil domov automobilky Rolls-Royce,obsahoval speciálně objednané designové prvky na míru. To jen stvrzuje status značky jako jediného autentického dodavatele mistrovsky řemeslně vyráběných super luxusních vozů. Rolls-Royce nadále upevňuje svou pozici jako celosvětově dominující tvůrce skutečně individuálních motorových vozidel svými Bespoke Collections – včetně modelů Wraith Inspired by Film, Fashion & Music a Phantom Nighthawk a Limelight – a jedinečných kreací jako je Phantom Serenity.

Trvalá poptávka z celého světa a závazek investovat do britských talentovaných rukou vedlo v roce 2015 k vytvoření celé stovky vysoce odborných stálých pracovních míst. V závodě Home of Rolls-Royce nyní společnost zaměstnává 1600 lidí, což je pozoruhodný nárůst v porovnání s 350 pracovníky, kteří v roce 2003 vyrobili první Phantom.

Britský předseda vlády David Cameron prohlásil během své návštěvy v závodě Home of Rolls-Royce v únoru 2015, že Rolls-Royce Motor Cars přestavuje “velkolepý příběh britské výrobní úspěšnosti”. Předseda vlády zároveň velmi ocenil zcela inovovaný učňovský program Apprenticeship Programme a pogratuloval automobilce Rolls-Royce za její trvalé úsilí o vychovávání mládeže. V roce 2015 byl zaznamenán rekordní nábor učňů, který setrvá na rekordní úrovni i v roce 2016 u příležitosti 10. výročí programu Apprenticeship Programme.

Úspěšnost společnosti tváří v tvář globálním obchodním tlakům představuje potvrzení dlouhodobé strategie založené na udržitelném růstu. Úspěch tohoto přístupu se odrazil i v podstatném růstu dosaženém během roku 2015 v programech Provenance (prodej ověřených zánovních vozů) a Financial Services. Tyto nabídky přivádějí ke značce širší veřejnost a přinášejí nové možnosti, jak získat budoucí vlastníky vozu značky Rolls-Royce.

Ministryně obchodu Anna Soubryová prohlásila: “Současné výsledky automobilky Rolls-Royce Motor Cars nejen ukazují, že nám svět nadále závidí luxusní vozy vyráběné v Británii, ale jsou dalším znamením síly našeho vynikajícího automobilového průmyslu.” A dodala: “Pokračováním v podporování a investování do našeho automobilového průmyslu můžeme zajistit, že budeme nadále vytvářet vysoce kvalifikovaná pracovní místa a podporovat naše odborníky na cestě vpřed. Mne obzvlášť těší úspěch učňovského programu společnosti: naši výrobci automobilů patří mezi nejproduktivnější v Evropě, což si dokážeme udržet jen jednoznačným upřednostňováním dovedností naší pracovní síly.”